google-site-verification=AIgdI8x9YSe5tztiRYKop9Tnzf5VTRJJbaaiczkx6WE

Money management

Řízení rizika je jedním z klíčových konceptů dlouhodobého úspěchu na finančních trzích - je to také jeden z nejvíce přehlížených nebo podhodnocených aspektů obchodování. Ale proč je řízení rizik tak důležité, a jak jej můžete implementovat ve svých vlastních strategiích?

Mohli byste být nejtalentovanějším obchodníkem na světě s přirozeným pohledem na investiční příležitosti a se může stát, že ztratíte svůj kapitá jedním špatným obchodem, právě špatným řízením rizika. Bez ohledu na to, jak dobří jste, nebo jak jste zkušení, tak jste stále ve ztrátě. Dokonce i nejlepší obchodníci na světě trpí ztrátovými obchody, je to součást obchodování. To je důvod, proč je řízení rizik tak důležité pro váš úspěch.

Pravidla řízení rizik se dají relativně snadno pochopit - a to i pro začátečníky, ale často je náročné tyto pravidla následovat, protože se do nich zapojí emoce, právě proto, že jde o reálné peníze.

Než se přesuneme na specifické techniky řízení rizik, podíváme se, jak řízení peněz tvoří rozhodující prvek úspěšné obchodní strategie.

Úspěšná strategie se skládá ze tří důležitých prvků:

  • Obchodní strategie založená na nějaké výhodě: důsledné uplatňování pravidel, které řídí konkrétní strategii, jako jsou konkrétní vstupní a výstupní pravidla nebo vždy obchodování ve směru převládajícího trendu. Možná použijete jednoduché klouzavé průměry, abyste pomohli identifikovat nový trend co nejdříve a indikátor stochastic, který vám pomůže určit, zda je bezpečné vstoupit do obchodu po křízení klouzavého průměru. Můžete také použít RSI jako další potvrzení, které pomáhá určit sílu trendu. Ať už je to cokoli, je třeba, aby vám vaše obchodní strategie vyhovovala, koneckonců, jste to vy, kdo ji používá - a poté je uplatňována na vaše obchody.
  • Kontrolovat své emoce: Pokud jste testovali svou strategii jak na demo, tak na reálném účtu, můžete si všimnout rozdílu ve výsledcích. Je to proto, že když se jedná o reálné prostředky, klíčovou roli hraje psychologie. Emoce, jako je strach, chamtivost nebo rozrušení nebo naopak vzrušení, vám mohou zabránit v tom, abyste se drželi vašeho plánu a vytváří potenciálně negativní výsledky. Obecné pravidlo pro úspěšné obchodování říká nechat své zisky růst a realizovat své ztráty brzy. Umět řídit své emoce a doržovat svůj obchodní plán může významě pomoci k stabilním ziskům.
  • Money management: důležitá součást strategie, která určuje velikost pozice, výši použité páky a všechny úrovně Stop Loss a Take Profit. Správné řízení peněz je důležitou součástí úspěšného obchodování v dlouhodobém horizontu. Pomáhá maximalizovat zisky a minimalizuje ztráty. Zabraňuje také přílišnému riziku.