google-site-verification=AIgdI8x9YSe5tztiRYKop9Tnzf5VTRJJbaaiczkx6WE

Strategické plánování

Každý obchodník má svou vlastní strategii a RRR, která nejvíce sedí jeho osobnosti. Jednou z největších výzev v obchodování je najít takový systém, který Vám bude sedět a stejně si určit, pro jak vysoký zisk půjdete a kolik budete ochotni riskovat. Toto nastavení je individuální a to Vaše nemusí být nejlepší volbou pro někoho jiného.

Když budeme přemýšlet o toleranci rizika, zamyslete se, kde si myslíte že jste a jaké riziko dokážete v pohodě přijmout. Jste rizikově vyhraněni, a nebo zvládnete větší míru rizika? Nebo otevíráte velké pozice záměrně, protože se Vám líbí adrenalin?

Nejzajímavější věcí je nastavit si systém rizika a výnosu tak, aby Vám z tradingu zajistil co nejlepší výdělek, jak je to jenom možné. Neexistuje žádné univerzální nastavení. Prostě si musíte sami najít takové nastavení, aby co nejvíce vyhovovalo Vám a zároveň se hodilo k Vaší strategii.

Naším cílem je vstupovat do trhu s vysokou pravděpodobností na ziskový obchod. Vyhledávání paternů zlepšuje naše šance na úspěch. Proč? Protože už jen to, že se objeví, může způsobit specifický pohyb ceny. Hledáním paternů se vlastně snažíme najít větší pravděpodobnost na vstup do úspěšné pozice.

Poměr rizika ku zisku, neboli "Risk Reward Ratio" (RRR), je používán velkým množstvím obchodníků k porovnání předpokládaného výnosu z obchodu a podstupované riziko k realizaci zisku. Abychom si RRR spočítali, stačí když si vezmeme částku, kterou budeme brát jako náš potenciální zisk a vydělíme ji částkou, která představuje naši potenciální ztrátu z obchodu. Dobře se počítá, když používáme SL/TP.

Nekteré z nejačastěji používaných RRR jsou při poměru zisk:riziko 2:1, 3:1 a 4:1 a tyto se mění v závyslosti na strategii a obchodu. Samozřejmě jsou tu i jiné aspekty, které mohou ovlivňovat riziko na obchod, jako je například řízení peněz (money management) a volatilita instrumentu, ale když máme dobře nastavené RRR, může nám to pomoci úspěšně řídit obchody.